logo

reklam
21 Aralık 2016

Tutuklanan Belediye Başkanları ile ilgili Valilikten Açıklama

   PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında;
Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen kapsamlı ve duyarlı çalışmalar neticesinde;
14/12/2016 tarihinde, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Terör Örgütü Üyesi olmak, Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak, Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Etmek suçlaması ile (3) şahsa yönelik olarak İlimiz Mutki, Hizan ilçeleri, Merkeze bağlı Yolalan beldesi ve Diyarbakır ilinde (8) adrese eş zamanlı olarak operasyon icra edilmiştir.
Operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alınan ve Emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından 20.12.2016 tarihinde Adli Makamlara sevki sağlanan; DBP (Demokratik Bölgeler Partisi)’den Mutki İlçesi Belediye Başkanı Ö.B., Hizan İlçesi Belediye Başkanı İ.U, ve Yolalan Belde Belediye Başkanı F.A. tutuklanarak Bitlis E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Share
4039 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ