logo

reklam
21 Ocak 2017

Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM Kimdir ?

Bitlis Eren Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM kimdir ?

Bitlis Press – Haber Merkezi

Bitlis Eren Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM kimdir ?

Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM

25.03.1966 Batman doğumlu olan Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM, 1987 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’nde lisans öğrenimini ,1990 yılında Ege Üniversitesi Bitki Koruma Anabilim Dalı’nda “Türkiye Stenodemini (Heteroptera: Miridae: Mirinae) Faunası Üzerinde Sistematik Araştırmalar” konulu teziyle yüksek lisansını ve 1996 yılında  Ohio Eyalet Üniversitesi (A.B.D), Çevre Bilimleri Programı’nda “The Impacts of Chemical Management of Pests, Diseases and Weeds on Invertebrates in Tomato Agroecosystems” konulu teziyle de doktorasını tamamladı. 2000 yılında davet edildiği Ohio Eyalet Üniversitesi Toprak Ekolojisi Programı’nda ve Çin Bilimler Akademisi Zooloji Enstitüsü’nde çalışmalar yaptı.

2004-2005 yıllarında Ohio Üniversitesi Toprak Ekolojisi Programı’nda Doktora Sonrası Araştırmacı (Post. Doc.) olarak çalıştı. 1988 yılından itibaren görev yaptığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden 2011 yılında Muş Alparslan Üniversitesi’ne geçti ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Rektör Vekilliği görevlerinde bulundu. Muş Alpaslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerini yürütmekte olan Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM yeni atama ile Bitlis Eren Üniversitesi rektörü olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM’ın alanıyla ilgili yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makaleleri bulunmaktadır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
7450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ