logo

reklam
08 Haziran 2018

Başbakan Binali Yıldırım Bitlis’e geldi

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu tarafından karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile birlikte Zübeyde Hanım İlkokulu’nda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, öğrenci ve öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başbakan Yıldırım, “Biz 15 yıl boyunca öğretmenlerimizin her alanda gelişmesi için çok önemli kararlar aldık, önemli yatırımlar yaptık. Okullarımızın sayısını öylesine artırdık ki artık sınıflarda öğrenci sayısı 24’e indi, daha önce 35-40 düzeyindeydi. Yine 15 yılda mevcut öğretmenlerimizin sayısından daha fazla 600 bine yakın yeni öğretmen görev başı yaptı ve eğitim sistemimiz her bakımdan gelişti. Eğitim bütçemizi 11 milyardan 134 milyara çıkardık. Eğitimin bütçe içindeki payını iki katına çıkardık. İstiyoruz ki her yavrumuz, her gencimiz, en iyi şekilde yetişsin, geleceğe hazırlansın. Ülkemizin, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin teminatı siz, bugünümüz, yarınımız, siz gençlerimizsiniz. Bunun çalışıyoruz, bunun için gayret ediyoruz” dedi. Konuşmasının ardından Başbakan Yıldırım, Bakan Yılmaz ve Vali Ustaoğlu, öğrencilere karnelerini dağıttı.
Daha sonra Başbakan Yıldırım, 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri ile ilgili Ulucami Meydanında vatandaşlara hitap etti

Share
2580 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ