logo

reklam
05 Aralık 2016

Ahlat’ta çalınan Bir Milyon değerindeki altınlar bulundu

Diyarbakır’da altın işleme ve ticareti yapan firmaya ait araç, Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde yüzleri maskeli kişiler tarafından ateş edilip durdurularak, 1 milyon lira değerinde yaklaşık 8 kilo altın gasp eden zanlılar yakalandı.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada “30.11.2016 günü saat 18.20 sıralarında Bitlis ili Ahlat ilçesi Ahlat-Tatvan Karayolu 13’üncü km. ‘sinde K.A. ve M.H.B. isimli şahısların kullanmış olduğu iki araç durdurularak kimliği belirsiz yüzleri kar maskeli, silahlı (2) iki erkek şahıs tarafından yağmalandığı ve meydana gelen Yağma olayında yüzleri kar maskeli, silahlı (2) iki erkek şahsın, aracın arka bagaj kısmında (3) üç adet siyah renkli çanta içerisinde bulunan 4500 gr. 12-14 ayar altın, 800 gr. hurda altınlar ile birlikte 60.000 TL. parayı alarak Tatvan ilçesi istikametine doğru kaçtıkları ihbarı alınmıştır.

Olaya Ahlat İlçe J.K.lığınca derhal müdahale edilmiş, olay hakkında yapılan araştırma, inceleme sonucu ve K.A. alınan birinci ifadesindeki çelişkilerden dolayı yapılan ikinci sorgusunda şahsın yüklü miktarda borcunun olması sebebi ile olayı ağabeyi M.A. ile birlikte planladıkları tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine K.A. ve M.A. 4500 gr. 12-14 ayar altın, 800 gr. hurda altın, 60.000 TL. para ile beraber 04.12.2016 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yağmalanan altın ve paralar mal sahibi S.A.’ya teslim edilmiştir. K.A. ve M.A. ise Cumhuriyet Savcısının talimatı ile mahkemeye sevk edilmişlerdir. “Denildi.

Ne olmuştu

Diyarbakır’da altın işleme ve ticareti yapan firmaya (Altınay Mücevherat) ait araç bölgede kuyumculara altın dağıtımı yaptı. Araç daha sonra, Diyarbakır’a doğru yola çıktı. Bitlis’in Ahlat İlçesinin 13üncü kilometresinde yüzü maskeli silahlı soyguncular tarafından ateş edilerek araç durduruldu. Şirket görevlileri silah zoruyla etkisiz hale getirildikten sonra araçta bulunan 1 milyon lira değerinde yaklaşık 8 kilo altını alarak kayıplara karışmıştı

Share
3685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ